Korozja to skrócenie żywotności pojazdu, pogorszenie bezpieczeństwa w razie wypadku i obniżenie wartości samochodu. Z ponad 20-letniego doświadczenia firmy  RUST-GUM a nawet przeciętnego użytkownika samochodu wynika, że z korozją należy walczyć w trakcie całego okresu eksploatacji samochodu. Dlatego obok zwykłych czynności serwisowych, takich jak wymiana oleju, kontrola akumulatora, należy koniecznie przeprowadzać regularne kontrole dotyczące korozji i w razie potrzeby dokonywać zabezpieczenia w zakładzie konserwacji pojazdów.  
                 

PROFESJONALNE CZYNNOŚCI PRZY STOSOWANIU PRODUKTÓW

   Po dokonaniu oceny obecnego stanu samochodu w zakresie uszkodze
ń powłok antykorozyjnych możliwe są różne działania profilaktyczne. Istnieje cała paleta czynności poczynając od cząstkowych, po kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne, obejmujące zarówno podwozie (płytę podłogi) jak i profile wewnętrzne samochodu. Przy tych czynnościach korzysta się ze specjalistycznej aparatury natryskującej, za pomocą której pod wysokim ciśnieniem pokrywa się samochód ochronną warstwą.Taki specjalistyczny osprzęt umożliwia dotarcie
do miejsc szczególnie trudno dostępnych.


OCHRONA WEWNĘTRZNA

   Do wewnętrznej ochrony samochodu stosuje się preparat ML w stanie płynnym, który doskonale wnika we wszelkie szczeliny i wypiera wilgoć. Tu też korzysta się ze specjalnie opracowanej do tego aparatury, aby można było zabezpieczyć miejsca trudno dostępne, przykładowo jak na szkicu.

ZABEZPIECZENIE PODWOZIA I SPODU NADWOZIA

   Spód samochodu myje się pod wysokim ciśnieniem i po wysuszeniu, płytę podłogi z zakolami pokrywa                        się zabezpieczającą warstwą antykorozyjną, odporną na działanie środowiska z jezdni. Warstwa preparatu działa także wygłuszająco, co znakomicie podnosi komfort jazdy. Przed położeniem ochronnej warstwy antykorozyjnej                 i wygłuszającej, elementy wpływające na żywotność samochodu, tj. belki poprzeczne, podłużnice, progi, wahacze, wspornik skrzyni biegów i punkty zawieszenia, po stronie wewnętrznej pokrywa się płynnym preparatem.

Nowościa tego roku w zabezpieczeniach antykorozyjnych jest stosowanie dwóch rewelacyjnych środków do konserwacji:

NOXUDOL 900 -
Preparat antykorozyjny o dużej gęstości, przeznaczony do pokrywania podwozia pojazdu                   oraz wnęk błotników. Dobra przyczepność oraz zdolność zabezpieczenia przed wodą i wilgocią. Efektywne zabezpieczenie przed rozsypywaną na drogach solą. Odporny na ścieranie. Zawiera inhibitory korozji.

NOXUDOL 750 -
Wosk antykorozyjny o małej gęstości i doskonałej zdolności pokrywania powierzchni, przeznaczony do stosowania wewnątrz pojazdów oraz do zabezpieczenia antykorozyjnego części żelaznych                i stalowych. Po wyschnięciu tworzy nawoskowaną powierzchnię, nie dopuszczającą wilgoci. Mocno penetrujący. Zawiera inhibitory korozji.
Środki te tworzą warstwę ochronną, łączą się z metalem  z wykorzystaniem zjawiska polaryzacji. Preparaty                 te nie twardnieją, nie pękają nawet po dłuższym czasie.
Doświadczenie firmy  RUST-GUM  i stosowanie najnowszych środków firmy NOXUDOL gwarantuje utrzymanie Pa
ństwa samochodu w dobrym stanie.


Na wykonane zabezpieczenia udzielamy 2 lat gwarancji.


Firma RUST-GUM zaleca także gruntowne mycie podwozia samochodu po sezonie zimowym.
Jest to zabieg niemniej skuteczny w walce z korozją.

Nowością jest zabezpieczenie w nowych samochodach przestrzeni zamkniętych i podwozia bezbarwnymi środkami, tak jak fabryczna konserwacja
.

Środki te doskonale zabezpieczają przed powstawaniem ognisk korozji. Środki firmy NOXUDOL  zawierają inhibitory korozji.
 
Desined by aiAnia
Hosted by REKOM
Przedłuż żywotność swojego samochodu
Przedłuż żywotność swojego samochodu